Bočnicová schodiště - nadčasová klasika

Bočnicové schodiště je "klasikou" mezi schodišti.  Schody Stadler již více než 40 let dodávají tato schodiště v nejrůznějších provedeních. V nabídce jsou schodiště nejrůznějších materiálů a barev. Přestože jsou ostatní typy schodišť jako vřetenová, čepová nebo standardní ocelová schodiště velmi oblíbená, bočnicová schodiště stojí v popředí zájmu. 

Zhotovení bočnicového schodiště

Nosným prvkem bočnicového schodiště (někdy též nazývaného jak schodnicové schodiště) jsou bočnice neboli schodnice, které ohraničují schodiště. Probíhají kolem nosné stěny nebo jsou vynášeny volně do prostoru. Bočnice nesou stupně, které jsou přišroubovány, přilepeny nebo přivařeny k bočnicím.

Schody Stadler: široká nabídka pro každého

Rozlišujeme různé typy bočnicových schodišť a nabízíme jejich velký výběr. Nabízíme schodiště:

  • bez podstupňů,
  • s podstupni,
  • sedlová nebo lomenicová schodiště.

Bočnicové schodiště bez podstupňů

Tato konstrukce schodiště působí velmi odlehčeným dojmem. Díky tomu je celý schodišťový prostor prosvětlen.

Bočnicové schodiště s podstupni

Schodiště uzavřené podstupni působí stabilně a robustně.  Prostor pod schodištěm je možno uzavřít a vytvořit odkládací komoru, vestavěné skříně apod.

Sedlové schodiště

Představte si bočnicové schodiště jako lehkou prosvětlenou konstrukci, kdy při horním pohledu schodnice není vidět. Tohoto efektu dosáhneme speciálním řezem ve tvaru pilových zubů, na kterých jsou "položeny" konečné stupně. 

Schodiště dle Vašich požadavků

Jste již rozhodnuti, které schodiště je to pravé? Aby toto  schodiště skutečně "sedělo", vyrábíme jej individuálně na míru dle zaměření u Vás na stavbě. U nás nenajdete seriovou výrobu, ale klademe důraz na poctivé řemeslo.

 

Samozřejmě Vám radi pomůžeme s výběrem správného schodiště. Zavolejte nám nebo použijte odpovědní formulář. Společně se pokusíme najít optimální řešení pro Váš dům.